Depilacja bikini - najlepsze sposoby na usuwanie owłosienia w miejscach intymnych - GancMed

Depilacja bikini – najlepsze sposoby na usuwanie owłosienia w miejscach intymnych

Podejście do depilacji zmieniało się diametralnie z upływem czasu. Historia depilacji sięga czasów antycznych, kiedy to bogate Egipcjanki depilowały całe ciało łącznie z głową. W okresie średniowiecza podejście to całkowicie uległo zmianie, a depilację, zwłaszcza tę intymną, uważano za coś nienaturalnego, a wręcz w złym guście.

Dążenie do gładkiego ciała pozbawionego włosów zagościło w naszej kulturze na stałe z początkiem lat 80. XX wieku. Dało to początek wszelkim rodzajom depilacji, które są w dynamicznej fazie rozwoju dotychczas. Depilacja bikini to najczęściej wykonywany zabieg w gabinetach medycyny estetycznej.

Szeroki wybór rozwiązań w zakresie usuwania owłosienia na całym ciele, pozwala na dostosowanie idealnej metody posiadaczom nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Zabieg depilacji laserowej bikini jak wygląda SHR EPIL MOTION

Uwarunkowania genetyczne maja wpływ na to, jak gęste jest nasze owłosienie. Szatynki i brunetki cieszą się często naturalnie gęstymi włosami, nie tylko na głowie. Depilacja pach, nóg i okolic bikini w tych przypadkach musi być wykonywana z większą częstotliwością, w celu zapewnienia oczekiwanego efektu gładkiej skóry.

Rodzi to często frustracje i zmusza do poszukiwania lepszych, bardziej trwałych metod usuwania owłosienia. Ponadto wiele pań boryka się także z problemem ciemnego owłosienia na linii pępka i granicy bielizny. Warto również zwrócić uwagę, że problem uporczywego owłosienia zaczyna dotykać coraz młodszych kobiet i wręcz dziewcząt w wieku szkolnym.

Aktualnie dostępne rozwiązania gwarantują pomoc w usunięciu niechcianego owłosienia, a specjaliści w salonach kosmetycznych i gabinetach medycznych zasugerują optymalne rozwiązanie dla naszego problemu.

Męska depilacja

Z upływem czasu zmieniło się również nastawienie panów do tematu usuwania owłosienia. Początkowo, standardem było jedynie usuwanie zarostu z twarzy. Następnie decydowano się w coraz szerszym zakresie na usuwanie włosów spod pach, pleców czy klatki piersiowej.

Aktualnie, dla wielu mężczyzn depilacja okolic bikini jest jednym z elementów dbania o higienę osobistą i jest czymś zupełnie normalnym.

Jak depilować bikini? Jakie metody są najbardziej skuteczne i trwałe? Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie idealnym przewodnikiem po wszystkich dostępnych metodach depilacji wrażliwej strefy bikini. 

Okolice bikini – co to jest? 

Tego określenia używa się przede wszystkim w kosmetyce, do określenia miejsca planowanego zabiegu. Okolice bikini obejmują więc pachwiny, wzgórek łonowy, wargi sromowe i przestrzeń między pośladkami. Od nas wyłącznie zależy, jak głęboką depilację chcemy wykonać.

Rodzaje depilacji intymnej – obszar zabiegu

Wybierając metodę woskowania lub laserowego usuwania owłosienia oraz obszar, którego dotyczy, możemy wyróżnić 3 główne rodzaje depilacji bikini: depilację francuską, depilację brazylijską i depilację hollywoodzką (depilacja głęboka).

Rodzaje depilacji intymnej – obszar zabiegu bikini

Depilacja francuska jest najpłytsza i obejmuje najmniejszy obszar, mianowicie boki wzgórka łonowego i pachwiny. Pozwala to na uzyskanie estetycznego efektu, który odpowiada wielu kobietom. Owłosienie nie wychodzi poza linię bielizny i ma zazwyczaj trójkątny kształt. 

Depilacja brazylijska obejmuje swoim obszarem pachwiny, wargi sromowe oraz pas między pośladkami. Niewydepilowana pozostaje niewielka część włosków, w centralnej części wzgórka łonowego. Najczęściej zostają one przystrzyżone w kształt preferowany przez klienta. 

Najgłębsza depilacja, obejmują całą strefę bikini nazywana jest depilacją hollywoodzką. W trakcie tego zabiegu, usunięte są włoski z całego wzgórka łonowego, pachwin, warg sromowych i okolicy między pośladkami. Gwarantuje pozbycie się wszystkich włosów i perfekcyjną gładkość. Bikini hollywoodzkie nie jest często wybierane, ze względu na poczucie skrępowania, które jest zrozumiałe, ale zupełnie niepotrzebne.

Pamiętajmy, że jesteśmy w rękach specjalisty, który wykonuje takie zabiegi codziennie.

Depilacja intymna – sposoby na usunięcie niechcianego owłosienia

Jak i czym depilować okolice bikini? To pytanie zadaje sobie wiele młodych kobiet, które jeszcze nie znalazły rozwiązania idealnego. W drogeriach bez żadnego problemu znajdziemy całe regały zastawione kremami, piankami i żelami do golenia. Producenci oferują także specjalne maszynki do depilacji bikini. Ich mniejszy rozmiar i ergonomiczny kształt ma ułatwić proces golenia i zmniejszyć ryzyko podrażnień.

Ponadto w domowym zaciszu możemy wykonać zabieg woskowania bikini, za pomocą gotowych plastrów. Rozwiązań jest wiele, trzeba jedynie wybrać te, które będą dla nas optymalne i najbardziej skuteczne.

Golenie bikini maszynką jednorazową

Golenie bikini to najszybsza i najtańsza metoda pozbycia się zbędnego owłosienia. Z tego rozwiązania korzysta wiele kobiet i mężczyzn, ze względu na łatwą dostępność niezbędnych produktów do golenia oraz ich cenę. Duży wybór pianek do golenia, które poza nadaniem właściwego poślizgu maszynce, mają nawilżyć i wygładzić skórę, umożliwia sprawne wykonanie zabiegu w każdym miejscu.

W błyskawicznym tempie można usunąć włoski i cieszyć się gładką skórą. Niestety idealny efekt utrzymuje się bardzo krótko. Włos nie jest usunięty z cebulką, a jedynie ścięty równo z powierzchnią skóry. W zależności od gęstości włosów, tempa ich wzrostu i koloru, skóra pozostaje gładka od 1 do dwóch dni.

Takie działanie długofalowo stymuluje również fizjologicznie organizm do wytwarzanie włosków mocniejszych i silniejszych, co długofalowo z biegiem lat zwiększa problem. Po goleniu warto zaaplikować łagodzący balsam, który nawilży i zminimalizuje podrażnienie skóry. Znalezienie właściwego, delikatnego balsamu po goleniu, również bywa wyzwaniem.

Po aplikacji na świeżo wygoloną skórę, możemy odczuwać szczypanie, co tylko pogorszy stan skóry i zwiększy jej irytację. Często na linii bikini pojawiają się podrażnienia po goleniu w postaci ropnych krostek, zaczerwienień, a odrastające włosy są wyjątkowo szorstkie. Problem z stosowaniem tego rozwiązania mają również osoby z alergią kontaktową na nikiel czy chrom, które są zawarte w ostrzach maszynek jednorazowych.

Efektem mogą być świąt pieczenie, zaczerwienienie i nieprzyjemne długo gojące się zmiany na bikini. Korzystanie z maszynki o stępionych ostrzach i używanej wcześniej, może powodować mikro ranki i infekcje skóry.

Bezwzględnie należy pamiętać o oczyszczaniu maszynki po każdym zabiegu golenia, aby nie namnażały się w niej bakterie oraz aby uniknąć rdzewienia ostrzy. Jednorazowe maszynki są także rozwiązaniem mało ekologicznym.

W dzisiejszych czasach, kiedy na składowiska odpadów trafiają setki ton plastikowych przedmiotów, warto mieć wzgląd również na ten aspekt. 

Golenie bikini maszynką jednorazową

Do zdecydowanych plusów tego rozwiązania należą: szybkość, cena, łatwa dostępność maszynek oraz brak bólu. 

Do negatywów zaliczymy z pewnością: krótkotrwały efekt, podrażnienia i skaleczenia, generowanie plastikowych odpadów. 

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku

Woskowanie bikini to druga metoda, która cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Polega on na usuwaniu zbędnego owłosienia plastrami, pokrytymi rozgrzanym woskiem, które są energiczne zrywane z powierzchni skóry razem z włosami. Włos wyrywany jest łącznie z cebulką, co pozwala utrzymać skórę w tym stanie przez dłuższy czas.

Należy jednak pamiętać, że każdy włos jest w innej fazie wzrostu. Oznacza to, że w wyniku woskowania usuniemy tylko te włosy, które znajdują się już nad powierzchnią skóry. Te, które znajdują się płytko pod nią, pojawią się w ciągu kilku dni. 

Zabieg woskowania możemy wykonać we własnym domu, używając gotowych plastrów z woskiem. Są one dostępne już w każdym supermarkecie i sklepie kosmetycznym, a jedno opakowanie powinno wystarczyć na depilację nóg i okolic bikini. Dla osób, które są bardziej wtajemniczone, dobrym wyjściem będzie używanie maszynki do podgrzewania wosku i czystych plastrów.

Jest to rozwiązanie dużo tańsze w ogólnym rozrachunku, ale wymaga od użytkownika także większej wprawy. Przy nadmiernym rozgrzaniu wosku istnieje duże ryzyko poparzenia skóry, wiec taką metodę powinny wybierać jedynie osoby doświadczone.

Usuwanie zbędnego owłosienia bikini za pomocą wosku waxing

Większość salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie zabiegi depilacji woskiem. Cena zabiegu zależy od miasta, ale waha się w granicach 100 zł. Wówczas mamy pewność, że zabieg zostanie wykonany sprawnie, co znacznie ograniczy stres i zmniejszy odczucie bólu. 

Do zalet depilacji woskiem zaliczyć należy: bardziej długotrwały efekt niż przy użyciu maszynki oraz usuwanie włosa z cebulką. 

Wadą niewątpliwie będzie duży ból towarzyszący depilacji, podrażnienie po zabiegu oraz konieczność posiadania umiejętności lub odwiedzenie gabinetu kosmetycznego. Nowe obserwacje specjalistów wskazują również na osłabiającą się długofalowo kondycję skóry. poprzez częste stosowanie depilacji woskiem.

Odrywanie plastrów z woskiem jest bardzo silnym fizycznie procesem wstecznego ruchu dla skóry. W jej wyniku tkanka w nienaturalny sposób jest rozciągana, to natomiast przy każdym takim procesie wywołuje mikrouszkodzenia w strukturach skóry. Wieloletnie obserwacje osób poddających się regularnie zabiegom woskowania coraz częściej sygnalizują nienaturalnie grubą skórę w tych obszarach. 

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa jest alternatywą dla wosku i uważana jest za lepsze rozwiązanie szczególnie dla wrażliwej skóry. Różnica między zabiegami polega na wykorzystaniu innego produktu lepiącego, ale również na tym, że pasta cukrowa pokrywa jedynie włos, nie przyklejając się do skóry. Przy odrywaniu plastra może mieć to wpływ na odczucia bólowe i występujące podrażnienia. 

Depilator elektryczny

Depilator to małe urządzenie, które pomoże w rozprawieniu się z niechcianym owłosieniem w domowym zaciszu. Jego cena, w zależności od modelu i funkcji, waha się od 300 do 1000 zł. Dynamicznie obkręcająca się głowica, pozwala na usunięcie owłosienia z całego ciała, umożliwiając skuteczną depilację bikini. Wielu producentów do swoich zestawów dołącza specjalne nakładki, dedykowane do depilacji pach i bikini, które ułatwią dotarcie do małych zakamarków naszego ciała.

Wybierając tę metodę musimy liczyć się z bólem i podrażnieniem po goleniu. Wiele osób zauważa również problem wrastania włosków, co może prowadzić do powstawania ropnych stanów zapalnych. Dzieje się tak z powodu osłabiania włosów w wyniku depilacji, co skutkuje mniejszą siłą i ograniczonymi możliwościami przebicia się przez skórę. 

Depilator elektryczny depilacja bikini usuwanie włosków

Do plusów depilatora zaliczymy z pewnością możliwość przeprowadzenia depilacji w domu oraz jednorazowy zakup i brak dodatkowych kosztów. Ponadto efekt gładkiej skóry utrzymuje się długo i można go w każdej chwili odświeżyć. 

Wadą tego rozwiązania jest ból towarzyszący depilacji, podrażnienie po zabiegu oraz ryzyko pojawienia się wrastających włosków. 

IPL – czyli metoda wykorzystująca intensywne światło pulsujące 

Urządzenia tego typu znalazły szerokie zastosowanie w gabinetach kosmetycznych. Wykorzystywane są w depilacji, w zamykaniu popękanych naczynek czy leczeniu trądziku różowatego.

W przypadku depilacji wykorzystuje podgrzanie cebulki włosa co skutkuje jej uszkodzeniem. Jest to rozwiązanie, które wykonane w odpowiedniej serii, ma zdecydowanie lepsze efekty niż poprzednie rozwiązania. Do zabiegu włoski powinny zostać ogolone, aby światło mogło dotrzeć do cebulki włosa. 

Plusy IPL: włosy usuwane są na zdecydowanie dłuższy czas, a sam zabieg jest stosunkowo krótki. Dodatkowo metoda IPL może być idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem wrastających włosków. 

Do minusów zaliczymy z pewnością konieczność wykonania serii zabiegów. Z każdym zabiegiem około 30% cebulek zostaje uszkodzonych, więc proces usuwania owłosienia jest bardziej długotrwały.

Laserowa depilacja okolic intymnych 

Metoda ta wykorzystuje wiązkę lasera diodowego o odpowiedniej długości, która dociera do cebulki włosa, trwale ją uszkadzając. Jest to technika gwarantująca długotrwałą redukcje owłosienia. Zazwyczaj stosowana jest w seriach od 4 do 6 zabiegów, przy każdym stopniowo zmniejszając ilość, zdolnych do regeneracji, cebulek włosowych. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest precyzyjne i skuteczne.

Największą zaletą zabiegu depilacji laserowej jest trwałość efektu.

Dla niektórych osób zniechęcająca może być cena serii zabiegów oraz dyskomfort towarzyszący zabiegowi. Lekarz może jednak zasugerować maści kojące powstałe w wyniku depilacji podrażnienia skóry. 

SHR EPIL MOTION czyli bezbolesna depilacja laserowa

Depilacja laserowa bezbolesna bikini SHR EPIL MOTION

Do zabiegu depilacji laserowej jednym z pionierskich rozwiązań jest SHR EPIL MOTION Ganc-Med. Skrót SHR oznacza Super Hair Removal, z większym naciskiem na ochronę skóry, niż przy użyciu lasera diodowego. Dodatkowo jest to właściwa metoda również do usuwania włosków jasnych i cienkich u osób z wrażliwą skórą. A jej niewątpliwym plusem, poza trwałością efektów, jest bezbolesność! 

W procesie Epilacji urządzeniem SHR EPIL MOTION dochodzi do trwałego zniszczenia brodawki włosa, przez co włos traci zdolność regeneracji. 

Jak wygląda depilacja bikini – jak się przygotować do zabiegu? 

Zabieg woskowania

Jeśli wybieramy się po raz pierwszy na zabieg woskowania bikini w salonie kosmetycznym warto zapoznać się kilkoma wskazówkami. 

Higiena przede wszystkim! W większości dobrych salonów kosmetycznych na miejscu znajduje się bidet, który pozwala odświeżyć się przed zabiegiem. 

Do woskowania włosy powinny mieć długość około 0,5 mm. Jest to optymalna długość i umożliwia usunięcie dużej ilości włosów za jednym pociągnięciem plastra, co ogranicza odczucia bólowe. Ponadto warto zakleić pieprzyki czy znamiona, żeby nie uległy podrażnieniu w takcie depilacji. Pamiętajmy, żeby założyć lekką, bawełnianą bieliznę. Ze względu na podrażnioną skórę po zabiegu, możemy mieć problem z założeniem koronkowej bielizny czy stringów. W tym dniu postawmy wyłącznie na wygodę!

Zabieg depilacji laserowej

Zupełnie inaczej należy się przygotować na zabieg depilacji laserowej. W tym przypadku, miesiąc przed zabiegiem całkowicie rezygnujemy z wyrywania włosów, czy to używając depilatora czy wosku. Kilka dni przed zabiegiem, należy ogolić okolice bikini, tak aby włoski odrosły i były wyczuwalne pod palcami. Wówczas światło lasera ma lepszą drogę aby dotrzeć do cebulki włosa.

W czasie zabiegu, dla poprawienia bezpieczeństwa wierzchnich warstw skóry, użyty będzie żel chłodzący.  Nowoczesna depilacja laserowa SHR z wykorzystaniem solidnej aparatury to zabieg oferujący wysoki komfort i najwyższą skuteczność. Dzięki automatycznemu wymrożeniu kryształu głowicy zabiegowej, wiązka lasera przenika do cebulek włosa pod skórą, z zachowaniem chłodnych wierzchnich warstw.  

Co ważne, miesiączka nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Warto jednak pamiętać, że w tym czasie tak samo, jak w przypadku depilacji woskiem, pamiętamy o zachowaniu higieny. 

Decyzja należy wyłącznie do Ciebie!

Korzystając z nowoczesnych metod i rozwiązań techniki i kosmetologii możemy rozwiązać wiele problemów i kompleksów wynikających z naszej fizyczności. W depilacji strefy bikini warto sugerować się wyłącznie swoimi preferencjami, zarówno w zakresie obszaru depilacji oraz wybieranej metody. Decydując się na zabiegi trwałego usuwania owłosienia kierujmy się komfortem i wygodą, a także dbałością o wygląd naszej skóry. 

Od dziś depilacja laserowa, poza swoją skutecznością, ma inną ogromną zaletę – bezbolesność, a jej gwarancją jest SHR EPIL MOTION. Coraz więcej salonów kosmetycznych, już od 2014 roku oferuje depilację intymną przy użyciu tej techniki, co zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem przez klientów decydujących się na zabieg trwałego usunięcia owłosienia z okolic intymnych.

Epilacja z użyciem tej techniki od lat jest idealnie dopasowana do słowiańskiego typu urody (rodzaj włosków i fototypy skóry), przez co jest uwielbiana przez ekspertów kosmetologii. Depilacja laserowa to rozwiązanie, z którego efektów cieszy się coraz więcej osób, na stałe zapominając o temacie golenia!

Autor:
Konrad Gancarczyk

Subiektywny autor opinii na tematy branży beauty. Widziałem kilkaset placówek w całej Polsce. Wspieram aktywnie przeszło setkę gabinetów wykorzystujących moją aparaturę w całej Polsce i Europie. Otwarłem od podstaw swój salon, z sukcesem i rentowny od pierwszego miesiąca. Przede wszystkim inżynier mechatroniki po Wojskowej Akademii Technicznej, od 2009 serwisuję zaawansowaną aparaturę, głównie laserową i do fototerapii. Co nieco wiem i tym się dzielę.

Konrad Gancarczyk