Skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, YAG, SHR i ich wspólny problem - GancMed

Skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, YAG, SHR i ich wspólny problem

Rynek Beauty nieustannie rozwija się i powstają nowe salony. W swej ofercie zamieszczają zabiegi oparte na świetle laserowym, czy też IPL oraz jego kolejnych generacjach. Istniejące już firmy chętnie zakupują zaawansowane urządzenia laserowe, aby estetyczne terapie skóry uzupełniały możliwości firmy i zaspokajały potrzeby klientów. Jednak wyposażenie gabinetu w aparaturę i wpisanie nowej gamy zabiegów do cennika to nie wszystko. Muszą to być skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-Light, YAG, SHR, aby zachęcić do częstego z nich korzystania.

Skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, LED, SHR i uzyskiwanie pożądanych efektów terapii, to najistotniejsze kwestie, na które powinien stawiać gabinet. Warunkują one sukces salonu i zadowolenie klienta. Wiedza personelu i prawidłowe jej wykorzystanie, podczas wykonywanych zabiegów, są nieodłącznym elementem ich skuteczności.
Niestety zatrważająca liczba salonów nie przykłada nawet najmniejszej uwagi do kwestii technicznych. Ofiarami są więc, słusznie rozczarowani klienci, często z zabiegu na zabieg karmieni oszustwami. Potrzeba czasu i kolejnych zabiegów, aby uzyskać pożądany efekt wybranej terapii.  Ogólne niezadowolenie z terapii laserowych i IPL rośnie. Terapie laserowe owiewane są złą sławą nieskuteczności, a właściciele gabinetów nadal wykazują postawę pełną ignorancji dla jakości zabiegów.

Kompetentny personel w gabinecie kosmetycznym – połowa sukcesu w skutecznej terapii laserowej.

Kompetencje, wykształcenie i doświadczenie osoby pracującej na stanowisku kosmetyczki jest bardzo ważne. Personel ten wykonuje bardzo precyzyjne zabiegi a zaawansowanej aparaturze. Ciężko jest jednak znaleźć gabinet, w którym pracują profesjonalnie wykwalifikowane osoby. Może warto przed poddaniem się zabiegowi zapytać, kto będzie wykonywał nam ten zabieg? Krótkie pytanie, a na wstępie zweryfikuje z kim mamy do czynienia. W końcu oddajemy własne ciało pod bardzo złożony sprzęt w cudzych rękach.
N co zwracać uwagę? Priorytetem jest, aby kosmetologiem była przynajmniej osoba z licencjatem kosmetologi. Dodatkowo niezbędne jest przejście szkolenia z obsługi technicznej i wykorzystania terapeutycznego aparatury i posiadanie na to certyfikatu. Wszystko po to, aby zabieg był bezpieczny i przy okazji skuteczny. A jak to wygląda zazwyczaj? W dużej mierze spotykamy (nawet w tzw. „prestiżowych” gabinetach) personel bez żadnych kwalifikacji. Powszechnie spotykane są studentki pierwszego roku studium kosmetycznego, bez wiedzy, szkoleń i umiejętności, które obsługują zaawansowane laserowe urządzenia.  To jednak klient decyduje czy zgadza się i zapłaci za zabieg wykonywany przez daną osobę. Zachęcamy do bycia dociekliwym.

Skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, YAG, SHR depilacji laserowej (epilacji), fotoodmładzania, leczenia trądziku, usuwania rumienia i zamykania naczynek krwionośnych, to te wykonane na sprawnym urządzeniu.

Jako serwis urządzeń medycyny estetycznej i kosmetologii badamy szereg urządzeń i diagnozujemy. Analiza wyników jest zatrważająca. Wyniki pokazują, że 80% problemów związanych ze skutecznością zabiegów leży po stronie nieprawidłowego stanu technicznego urządzenia.
Przybliżając zasadę działania IPL. Intensywnie Pulsujące Światło (Light) emitowane jest z bardzo precyzyjnie wykonanej lampy ksenonowej, znajdującej się w głowicy zabiegowej. Głowica zabiegowa przykładana jest do ciała w czasie zabiegu. To właśnie z takiej lampy pochodzi cała energia, która działa terapeutycznie, lub nie. Stan techniczny takiej lampy jest niebagatelny, gdyż posiadają one określoną żywotność, po której są bezużyteczne. Przeprowadzenie zabiegów na wypalonej lampie jest nieskuteczne i niebezpieczne.

Gdzie leżą problemy z zabiegami IPL SHR i E-light?

Każdy klient chcący skorzystać z zabiegów w danym miejscu zakłada, iż usługa będzie wykonana zgodnie z procedurami na sprawnym sprzęcie.  Jest to sprawą jak najbardziej oczywistą i prawidłową. Dany gabinet wyposażony w urządzenie, chcąc oferować dobre i skuteczne zabiegi, powinien posiadać w 100% sprawny sprzęt.
Rzeczywistość bywa zdecydowanie inna… Bardzo precyzyjne narzędzie do wykonywania zabiegów powinno być sterylnie czyste i w pełni sprawne.. Utrzymanie porządku i podstawowa dezynfekcja stwarza salonom szokujące problemy. Zasady BHP (często nie obowiązują wcale). Połączenie zaniedbań w higienie gabinetu i prawidłowych parametrach technicznych urządzenia, skutkuje brakiem jakości zabiegu. Niezadowolony klient czuje się głęboko rozczarowany, i z pełną zasadnością, opisuje swoje spostrzeżenia w Internecie – stąd obserwujemy wiele złych opinii na temat laseroterapii.

Kwestia sterylności i czystości. Głowica zabiegowa napotkana podczas serwisu w jednym z warszawskich gabinetów (Ursus). Czy życzą sobie Państwo Fotoodmładzanie twarzy?

Aby zapewnić klientom skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-Light, YAG, SHR, konieczne jest dbanie o sprzęt. Wymagane jest regenerowanie głowic zabiegowych, aby lampy ksenonowe były zawsze w 100% sprawne. Jest to dosyć drogie przedsięwzięcie w związku z czym, tu pojawiają się oszczędności kosztem sprawności sprzętu. Cierpi na tym skuteczność zabiegów i sami klienci, którzy przez to nie mają efektów. Po prostu właściciele najzwyczajniej nie regenerują głowic zabiegowych i oszukują klientów. Epilacja jest przeprowadzana, ale przy pomocy niesprawnego urządzenia.

Właściciel gabinetu kupując urządzenie traktuje je jako jednorazową inwestycję. Umyślnie bagatelizuje konieczność opieki serwisowej nad taką aparaturą. Często słyszymy pięknie brzmiącą regułkę z ust Pani kosmetolog: Nasze urządzenia to rewolucyjna najnowsza technologia. Oferujemy najwyższy standard obsługi, a nasze urządzenia są pod stałą opieką serwisową. Jednak po wejściu do gabinetu zabiegowego możemy natrafić na stan odbiegający od obiecanego.

Urządzenie napotkane w jednym z gabinetów zapewniających o swojej świetnej marce. Samo centrum Warszawy, dogodna lokalizacja, wręcz prestiżowa, piękne wnętrza, miła obsługa. Wszystko w jak najlepszym porządku, na pierwszy rzut oka… Po przyjrzeniu się widzimy urządzenie E-light w dramatycznym stanie technicznym! Porozrywane osłony przewodów zasilających, sprytny personel ładnie okleił całość taśmą. Stanowi to zagrożenie zdrowia i życia dla pacjentów i osób z obsługi! Kategorycznie nie nadaje się do bezpiecznego przeprowadzaniu zabiegów. Najprawdopodobniej jeszcze długo urządzenie, będzie tak pracować, gdyż salon nie decyduje się na naprawę.

Na załączonych zdjęciach mamy jeden z wielu przykładów gabinetów, gdzie zaniedbania są widoczne gołym okiem. Oceniając to co widoczne poprzez brak utrzymywania czystości, można sobie z łatwością wyobrazić co skrywa obudowa urządzenia i jak wygląda sprawa sprawności techniczna samego urządzenia. Gdzie w tym wypadku jest skuteczność? Skuteczności już dawno nie ma, a dziesiątki klientów wydają pieniądze ryzykując dodatkowo zakażenie paskudna chorobą.

Zakupy grupowe- czy to naprawdę takie złote okazje?

Miejscem gdzie w atrakcyjnych cenach konsument może zakupić zabiegi u kosmetyczki, czy kosmetologa są portale zakupów grupowych. Choć jak pokazują aktualne dane, „grupkony” bankrutują. Wywindowały one zniżki również na laserowe zabiegi w dużych miastach. Ceny z punktu widzenia klienta są okazyjne–  to świetnie. Natomiast z punktu widzenia właściciela gabinetu, są bardzo niskie. Gabinety kosmetyczne muszą wymyślić sposób, aby choć trochę więcej na nich zarobić.

Oszczędności na kosztach zabiegów ze strony salonu odbijają się na dbałości o urządzenia i skuteczności zabiegów. Oczywiście nie generalizujemy wszystkich salonów wystawiających oferty na portalach „kuponikowych”. W pracy serwisowej spotkaliśmy tylko jeden gabinet, który łączył specjalną ofertę z jakością. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że zdecydowana większość gabinetów, dla klientów z internetowych okazji, obniża jakość oferty.

Niestety problem jest w tym, że klienci nie mają za bardzo możliwości się przed tym bronić. Nie mają możliwości sprawdzić funkcjonowania sprzętu. Nie mają możliwości sprawdzić, że w trakcie naświetlania skóry wykonywane są, niemające żadnego sensu, błyski. Pacjent oczywiście nie posiada przy sobie sprzętu laboratoryjnego do zweryfikowania stanu lampy i parametrów zabiegowych.

Jedna ze spotkanych opinii:„Panie, co Pan mi tu mówi. Klient nie sprawdzi głowicy, nic nam nie udowodni. Przyjdzie zostawi pieniądze, a eksploatacja sprzętu i tak nas nic nie kosztuje. Możemy mu wmówić wszystko, skoro głowica oddaje błyski to znaczy, że działa jak trzeba ”– centrum Warszawy, kamienica, gabinet na jednym z pięter.

Skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, YAG, SHR – jak znaleźć dobry salon laseroterapii i bronić się przed nieuczciwością?

Małe statystyki: w Warszawie mamy około 300 gabinetów oferujących w swoich usługach zabiegi z wykorzystaniem intensywnego światła. GANC SERVICE Polskie Centrum Serwisowe IPL sporą większość z tych miejsc odwiedza osobiście.  Naprawiamy usterki, a co za tym idzie znamy ich „wnętrza” od podszewki. Wiemy również, jakie są szanse na to, że klient, który trafi do tego gabinetu będzie miał przeprowadzony skuteczny zabieg. Z pełną szczerością i odpowiedzialnością, w Warszawie polecilibyśmy około 15 gabinetów zapewniających skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-Light, YAG, SHR. Ich usługami warto się zainteresować, ponieważ sprzęt jest w normie. Tylko 5 polecimy jako profesjonalne i  skuteczne, bo wiemy również, że personel jest kompetentny. Nie jest zjawisko wyjątkowo rzadkie, a globalne. Patrząc na skalę kraju występuje w bardzo zbliżonych proporcjach.

To wszystko sprawia, że szukając gabinetów oferujących skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-Light, YAG, SHR trzeba mieć  po prostu szczęście. Trzeba wykazać się również sporą dociekliwością, aby nie zostać oszukanym. Zachęcamy do pytania obsługi w gabinetach o sprawy z założenia oczywiste: kompetencje personelu i potwierdzenie stanu technicznego urządzenia.
Nasze stanowisko, jako serwisu jest po stronie uczciwych i rzetelnych firm. W związku z tym, staramy się dotrzeć do Państwa, jako potencjalnych klientów w gabinetach, którzy mają wybór i prawo korzystać tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i efektywnych zabiegów.  Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na to, że Polskie Centrum Serwisowe IPL nie przygląda się biernie, a stara się szerzyć świadomość wśród przedsiębiorców oraz osób odwiedzających gabinety. Robimy to po to aby w ofercie salonów były tylko bezpieczne i skuteczne zabiegi laserowe IPL, E-light, YAG, SHR.

Nie należy się bać zadawania pytań w salonie. Bycie ŚWIADOMYM KLIENTEM, na pewno przyniesie duże korzyści.

Aktualizacja artykułu 09-10-2015:

Gdzie znaleźć solidne gabinety?

Po publikacji tego artykułu w 2013 roku (na kilku portalach) otrzymaliśmy setki zapytań, z całej Polski, od klientów indywidualnych szukających wartościowego gabinetu. Najczęstszym pytaniem było „Czy dany gabinet ma dobry sprzęt?”, „Gdzie warto iść na zabieg?”.

W toku tak niespodziewanej lawiny zgłoszeń o wsparcie, podjeliśmy decyzję o konieczności działania. Jako serwis wprowadziliśmy na rynek aparaturę o parametrach przewyższających dotychczas spotykane rozwiązania. Ponadto aparaturę wyprzedzającą technologicznie wcześniejsze rozwiązania. Dodatkowo sprzęt trafia do gabinetów profesjonalnych z kompetentnym personelem. Wraz z narzędziem, w postaci lasera, gabinety przechodzą szereg szkoleń, mających na celu przygotować je do obsługi klientów na najwyższym poziomie. Najistotniejsza kwestia dla nas, jako serwisu, była taka, aby bezwzględnie nasza aparatura byłą zawsze w idealnym stanie technicznym. Monitorujemy stale wszystkie pracujące na terenie Polski urządzenia SHR EPIL MOTION i dbamy o ich stan. Grupa salonów, które swoją jakością pragną wyróżnić się na lokalnych rynkach kosmetologicznych, stale rośnie. My dostarczamy rozwiązania dla takich właśnie miejsc.

Jako klienci indywidualni mogą Państwo znaleźć swoją dogodną lokalizację GABINETY AUTORYZOWANE GANC-MED

Autor:
Konrad Gancarczyk

Subiektywny autor opinii na tematy branży beauty. Widziałem kilkaset placówek w całej Polsce. Wspieram aktywnie przeszło setkę gabinetów wykorzystujących moją aparaturę w całej Polsce i Europie. Otwarłem od podstaw swój salon, z sukcesem i rentowny od pierwszego miesiąca. Przede wszystkim inżynier mechatroniki po Wojskowej Akademii Technicznej, od 2009 serwisuję zaawansowaną aparaturę, głównie laserową i do fototerapii. Co nieco wiem i tym się dzielę.

Konrad Gancarczyk