Lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR - GancMed

Lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR

Badanie rzeczywistej energii lamp ksenonowych stosowanych na polskim rynku do regeneracji głowic zabiegowych IPL, SHR, E-LIGHT.

Wszystkie firmy oferujące usługi z zakresu pielęgnacji urody zapewniają potencjalnych klientów o nienagannej jakości swoich zabiegów ze wszystkich dziedzin kosmetologii, kosmetyki, czy medycyny estetycznej. GANC-SERVICE Polskie Centrum Serwisowe IPL wielokrotnie doradzało Państwu rozwagę w wyborze gabinetu, w którym to poddadzą się Państwo zabiegowi.

Z racji specjalizacji naszego warsztatu kładziemy nacisk na wzorowy stan techniczny urządzeń służących laseroterapii i wszystkich ich podzespołów, w tym lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR.

Medycyna estetyczna oraz Kosmetologia, to nauki, które rozwijają się bardzo intensywnie. Co chwilę prezentując innowacyjne zabiegi mające sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientek. Technologia laserowa także nieustannie postępuje. Obecnie nowością na polskim rynku jest niezwykle skuteczny laser SHR służący trwałej depilacji zbędnego owłosienia.

Perpetuum mobile nie istnieje

Stworzenie specjalistycznego urządzenia służącego poprawie i pielęgnacji urody wymaga wiele pracy. Podejmują ją najczęściej najlepsi specjaliści w swych dziedzinach- lekarze oraz inżynierowie. Takie kooperacje niejednokrotnie owocują nowymi patentami i rewolucyjnymi rozwiązaniami . Mimo spotkań wielkich umysłów i genialnych innowacji nie skonstruowano do tej pory bezawaryjnego urządzenia  nie wymagającego opieki nad jego stanem technicznym. Każda aparatura jest zbudowana z części eksploatacyjnych, których zużycie jest naturalnym wynikiem jego pracy, wymaga wymiany, konserwacji. W przypadku urządzeń, które są naszą specjalizacją regularnej wymiany wymagają lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR.

Wobec tego, jako warsztat zajmujący się ingerencjami technicznymi w użytkowane w salonach piękności i gabinetach dermatologicznych sprzęty laserowe, nie ustajemy w przypominaniu użytkownikom aparatury o konieczności dbania o swoje narzędzia zabiegowe. Dlatego też, dziś powracamy do tematu regeneracji głowic zabiegowych zwracając uwagę na lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR i ich regularną wymianę.

Test mocy wiązki energii emitowanej przez dwie różne lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR

W naszym warsztacie nagraliśmy moment testu dwóch takich samych głowic zabiegowych z zastosowaniem różnych lamp. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby obraz był dla Państwa jak najbardziej czytelny. Dodatkowo wszystkie czynności wykonywane przez inż. Konrada Gancarczyka są opisywane krok po kroku słownie.

KLIKNIJ I OBEJRZYJ CAŁY TEST UCHWYCONY NA FILMIE:

Badanie ma na celu przedstawić w sposób miarodajny różnice w rodzaju zastosowanych podzespołów optycznych.  W Polsce do regeneracji używa się różnego typu lamp ksenonowych. Jakość wykonania samej lampy, jej pochodzenie oraz sposób montażu przekłada się w wyraźny sposób na osiągane parametry terapeutyczne.

W naszym teście użyliśmy różne lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR. W jednej z głowic jest nowa lampa, typowa i powszechnie stosowana w różnych serwisach w kraju. Druga głowica została zregenerowana nową lampą amerykańską, oferowaną tylko i wyłącznie przez GANC-SERVICE.

Parametr nastawczy, jaki wybraliśmy na ekranie urządzenia to 25J/cm2 dla obu głowic.

Lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR i porównanie ich rzeczywistej mocy- parametr nastawczy.

Taka ilość mocy jest potrzebna np. do skutecznej epilacji zbędnego owłosienia, więc powinna być w sposób niewymuszony emitowana przez lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR .

Za jakością poszczególnych lamp jasno przemawiają wyniki

Rezultaty, jakie otrzymaliśmy w wyniku pomiaru energii przy nastawie urządzenia na 25J/cm to odpowiednio:

Typowa lampa osiągnęła wynik 18,6J/cm2:

Wynik osiągnięty przez typową lampę.

Lampa GANC-SERVICE osiągnęła wynik 25,3J/cm2:

Wynik osiągnięty przez lampę GANC-SERVICE

Jak widzimy w przypadku typowej lampy różnica między rzeczywistą energią emitowaną przez lampę jest niższa od nastawczej aż o 26%! To bardzo dużo, gdyż dla precyzyjnych zabiegów laserowych  wartość każdego pojedynczego parametru jest istotna, aby móc skutecznie zadziałać terapeutycznie. Należy również zwrócić uwagę, że do testu zostały użyte fabrycznie nowe lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR.

Charakterystyczne dla typowej lampy jest również szybkie zużywanie się, które oczywiście pociąga za sobą, w miarę postępującej pracy, obniżanie się parametrów. A przecież tuż po wymianie fabrycznie nowa lampa wykazywała parametry niższe o 6,4J od oczekiwanych wyników.  W miarę używania typowej lampy jej chaotyczna praca się pogarsza. W rezultacie parametr, który chcemy uzyskać jest ostatecznie jego ułamkiem i w żadnym stopniu nie gwarantuje skutecznych zabiegów.

Jak widzimy w przypadku typowej lampy różnica między rzeczywistą energią emitowaną przez lampę jest niższa od nastawczej aż o 26%! To bardzo dużo, gdyż dla precyzyjnych zabiegów laserowych  wartość każdego pojedynczego parametru jest istotna, aby móc skutecznie zadziałać terapeutycznie.

Należy również zwrócić uwagę, że do testu zostały użyte fabrycznie nowe lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR. Charakterystyczne dla typowej lampy jest również szybkie zużywanie się, które oczywiście pociąga za sobą, w miarę postępującej pracy, obniżanie się parametrów.

A przecież tuż po wymianie fabrycznie nowa lampa wykazywała parametry niższe o 6,4J od oczekiwanych wyników.  W miarę używania typowej lampy jej chaotyczna praca się pogarsza. W rezultacie parametr, który chcemy uzyskać jest ostatecznie jego ułamkiem i w żadnym stopniu nie gwarantuje skutecznych zabiegów.

Lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR produkcji amerykańskiej używane przez GANC-SERVICE do regeneracji głowic zabiegowych prezentują od początku identyczne, jak parametry nastawcze moce.

Miernik energii to bardzo precyzyjne urządzenie. Głowice zostały przyłożone do okna pomiarowego w taki sam, zalecany przez producenta sposób. Urządzenia nie można oszukać. Wynik wyświetla się tylko wtedy, gdy odda się impuls intensywnym światłem do wnętrza urządzenia.  Dokładność wyników do jednego miejsca po przecinku gwarantuje nam precyzyjność wykonywanych pomiarów.

Wymianę lampy na lampę produkcji amerykańskiej w naszym serwisie dokumentujemy certyfikatem. Potencjalnym klientom, chcącym skorzystać z zabiegów widok takiego certyfikatu daje pewność, że dany salon kosmetyczny, czy gabinet lekarski lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR wymienia regularnie.

Dwie głowice zabiegowe i poddawane badaniu lampy ksenonowe.

Ponadto regeneracja kończona jest zawsze pisemną gwarancję, która trwa do pewnej ilości oddanych impulsów. Liczba jest uzależniona od rodzaju urządzenia i typu głowicy zabiegowej. Aparatura słabszej jakości osłabia lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR szybciej. Najwięcej impulsów natomiast można oddać na lampach ksenonowych pracujących w dobrej klasy urządzeniu typu SHR.

Mimo zapewnień większości sprzedawców oferujących wymianę elementów głowic, lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR GANC-SERVICE posiada wyłączność na lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR najwyższej jakości wiodącego producenta z USA. Koszt lampy amerykańskiej wraz z wymianą w naszym serwisie uśredniając jest wyższy jedynie o 300-400 złotych od serwisów oferujących lampę typową. Nie jest to wielka kwota biorąc pod uwagę znacznie wyższą klasę lampy produkcji amerykańskiej.

Gwarancją nienagannej pracy całego urządzenia jest poprawne działanie i jak najlepsza jakość wszystkich użytych podzespołów.

Skuteczność precyzyjnych zabiegów w laseroterapii jest bezpośrednio związana również z jakością stosowanych urządzeń.  Najlepszej jakości lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR nie podniosą mocy, jaka jest generowana z generatora całego urządzenia.

Odpowiedni potencjał musi iść z samego „serca” aparatu, czyli generatora, jak i pojedynczych elementów składowych, między innymi lampy. Czas działa także na niekorzyść zaawansowanych urządzeń laserowych. Technologia postępuje szybko.

Obecnie nawet wykorzystywane  przez 3 lata urządzenia okazują się być bardzo wyeksploatowane i słabej mocy. Dlatego odradzamy kupowanie urządzeń intensywnie używanych z długą metryką, szczególnie bez weryfikacji stanu technicznego przez specjalistów.

Wygląd sprzętu nie świadczy o niczym, a w szczególności o jego specyfikacji technicznej

Zapewnienia sprzedawców są trudne do zweryfikowania – wszystkim urządzeniom w opisie dano taką samą specyfikację techniczną i różne ceny. Często też wizualnie są identyczne.

Różnica tkwi w jakości wykonania. Przekonali się Państwo o tym, oglądając dwie niby takie same głowice podłączane do tego samego urządzenia. Same plastikowe obudowy głowic zabiegowych owszem były takie same, ale element determinujący, czyli ksenonowy żarnik umieszczony wewnątrz to znacząco odbiegające od siebie klasą podzespoły.

Moc generatora wewnątrz samego aparatu jest tak samo ważna jak lampy ksenonowe IPL, E-Light, SHR i ich jakość. Generator można porównać do silnika samochodu. Napędza on działanie wszystkich elementów. Słaby silnik często ulega awariom, jest nieekonomiczny, a osiągi są niezadowalające oraz z czasem coraz szybciej słabną.

Najważniejsza jest jakość wykonania, która rzutuje na całość pracy urządzenia.

Dla osób świadomych, pragnących w profesjonalny sposób realizować zaawansowane zabiegi laserowe firma GANC-SERVICE Polskie Centrum Serwisowe IPL ma w przygotowaniu najwyższej jakości rozwiązania pod nową, autorską marką specjalistycznych urządzeń. Urządzenie SHR Epil Motion to nasz innowacyjny projekt zrealizowany we współpracy z najlepszymi producentami laserowej aparatury medycznej oraz kosmetologicznej.

Autor:
Konrad Gancarczyk

Subiektywny autor opinii na tematy branży beauty. Widziałem kilkaset placówek w całej Polsce. Wspieram aktywnie przeszło setkę gabinetów wykorzystujących moją aparaturę w całej Polsce i Europie. Otwarłem od podstaw swój salon, z sukcesem i rentowny od pierwszego miesiąca. Przede wszystkim inżynier mechatroniki po Wojskowej Akademii Technicznej, od 2009 serwisuję zaawansowaną aparaturę, głównie laserową i do fototerapii. Co nieco wiem i tym się dzielę.

Konrad Gancarczyk