Czym jest SHR i metoda zabiegowa motion? - GancMed

Czym jest SHR i metoda zabiegowa motion?

Innowacja SHR z metodą Motion łączą w sobie wysoką moc średnią, niską gęstość energii oraz dużą częstotliwość. Omawiany sposób epilacji polega na stopniowym zwiększaniu temperatury mieszka włosowego poprzez wielokrotne nakładanie się impulsów o niskiej energii. Skóra jest podgrzewana do momentu, aż zostanie dostarczona do tkanek odpowiednia ilość skumulowanej energii niezbędnej do zniszczenia mieszków włosowych.

Metoda Motion nie skupia się tylko na chromoforze włosa – melaninie. Prócz tego powoduje również stopniowe podnoszenie temperatury warstw podskórnych, poprzez ciągłe i wielokrotne przesuwanie głowicy po obszarze zabiegowym, przez co jest bardziej skuteczna. Efektem jest zapobiegnięcie ich ponownemu wzrostowi, bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Odczuwanie bólu związanego z epilacją laserową jest zależne od ilości energii, która jest dostarczana podczas każdego impulsu. Mieszek włosowy niszczony jest w procesie selektywnej fototermolizy, dawka impulsu musi być mocna, co powoduje odczucie bólu w przypadku innych dotychczas stosowanych metod epilacji. Podczas metody Motion, nie następuje jednorazowe silne uderzenie energii, przez co nie ma ryzyka oparzeń, a pacjent nie odczuwa bólu. Jednocześnie głowica cały czas chłodzi naskórek, nie powodując skutków ubocznych, jakimi mogą być poparzenia.

SHR Epil Motion jest skuteczny bez względu na fototyp skóry, rodzaj i kolor włosów. Dzięki tej technologii również opalenizna nie stanowi przeciwwskazania. Możliwe jest dzianie na każdej partii ciała zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Dzięki zlikwidowaniu bólu w czasie zabiegu, nawet osoby wyjątkowo delikatne przekonają się do trwałego łatwego pozbycia się uporczywych włosków.

Wykorzystanie w głowicy zabiegowej odpowiednich precyzyjnych podzespołów optycznych oferuje parametry SHR w zakresie niskiej podczerwieni. Dzięki temu melanina zawarta w skórze jest chroniona, a terapia może być przeprowadzana na skórze opalonej. Dzięki temu bezpiecznie zaspokajamy potrzeby pacjentów w okresie letnim, gdy inne technologie nie mogą być stosowane. Daje to ogromną przewagę i poszerza możliwości gabinetu.

Trwała redukcja owłosienia – Epilacja SHR

SHR EPIL MOTION realizuje epilację poprzez stopniowe zwiększanie temperatury mieszka włosowego dzięki wielokrotnemu nakładaniu się impulsów o niskiej energii. Dawka promieniowania i emisja na pole zabiegowe są precyzyjnie sterowane z uwzględnieniem kalibracji w komputerze, gdzie parametry dobierane są indywidualnie do właściwości skóry i włosów. Pulsacyjne wiązki światła emitowane przez urządzenie oddziałują głównie na melaninę (barwnik) włosa.

Mieszek włosowy podgrzewany jest do temperatury, która niszczy brodawkę w cebulce, trwale hamuje jego wzrost i niszczy zdolność do regeneracji. Jest to technologia bardzo bezpieczna dla fotoepilacji ciemnej karnacji czyli fototypu od III do V (w przeciwieństwie do E-light), ponadto SHR umożliwia wykonywanie sesji na pacjentach opalonych nawet w sezonie letnim. SHR EPIL MOTION jest dobrą alternatywą dla dotychczasowych technologii zwłaszcza w trudnych przypadkach, takich jak cienkie i jasne włosy, zarówno twarzy i ciała. Jest to technologia skuteczna i bezpieczna podczas przenikania energii, a co najważniejsze praktyczni bezbolesna.

Autor:
Konrad Gancarczyk

Subiektywny autor opinii na tematy branży beauty. Widziałem kilkaset placówek w całej Polsce. Wspieram aktywnie przeszło setkę gabinetów wykorzystujących moją aparaturę w całej Polsce i Europie. Otwarłem od podstaw swój salon, z sukcesem i rentowny od pierwszego miesiąca. Przede wszystkim inżynier mechatroniki po Wojskowej Akademii Technicznej, od 2009 serwisuję zaawansowaną aparaturę, głównie laserową i do fototerapii. Co nieco wiem i tym się dzielę.

Konrad Gancarczyk